وبلاگ

تعمیر درام دستگاه کپی

تعمیر درام دستگاه کپی

برای درک صحیح نحوه تعمیر درام دستگاه کپی، ابتدا باید با ساختار و عملکرد آن آشنا شویم. درام، قطعه‌ای استوانه‌ای شکل از جنس آلومینیوم است که با روکشی از سلنیوم پوشیده شده است. این بخش حیاتی، نقشی کلیدی در فرآیند چاپ ایفا می‌کند و وظیفهٔ انتقال پودر تونر بر روی کاغذ را بر عهده دارد.

درام، در کنار خود تیغه‌ای پاک‌کننده به نام وایپر بلید دارد. این تیغه، تونرهای اضافی را از سطح درام، کاغذ و کمربند انتقال (ترنسفر بِلت) پاک می‌کند. خرابی درام، اختلال در فرآیند چاپ را به دنبال خواهد داشت. پرینت خطوط بی معنی در برگه‌های چاپ شده، یکی از بارزترین نشانه‌های خرابی درام است. البته علائم دیگری نیز وجود دارند که جلوتر به آنها می‌پردازیم. آشنایی با این نشانه‌ها، به عیب‌یابی صحیح دستگاه و تشخیص نوع مشکل پیش‌آمده کمک شایانی خواهد کرد.

در ادامه، به بررسی نشانه‌های خرابی درام و روش‌های تعمیر درام دستگاه کپی خواهیم پرداخت.متخصصان فنی مرکز تعمیر پرینت آماده‌اند تا با حضور در محل شما، خرابی دستگاه کپی شما را رفع و تعمیر کنند.02188929447 

تعمیر درام فتوکپی

درام، یکی از ارکان اصلی هر دستگاه کپی و پرینتر است که نقشی حیاتی در فرآیند چاپ ایفا می‌کند. این قطعه استوانه‌ای شکل، وظیفهٔ انتقال پودر تونر بر روی کاغذ را بر عهده دارد و در کیفیت و وضوح تصاویر چاپ شده نقش ضروری دارد. همانند هر قطعهٔ دیگری، درام نیز ممکن است در گذر زمان دچار خرابی شود. در صورت بروز مشکل، دو راه‌حل پیش رو خواهید داشت:

تعمیر درام فتوکپیتعمیر یا تعویض درام دستگاه کپی!!تشخیص اینکه کدام راه‌حل مناسب‌تر است، نیاز به بررسی دقیق توسط کارشناسان مجرب دارد. نکتهٔ قابل‌توجه در خصوص درام، تفاوت نوع آن در دستگاه‌های کپی سیاه‌وسفید و رنگی است. به همین دلیل، تعمیر درام در هر کدام از این دستگاه‌ها، تخصص و ظرافت خاص خود را می‌طلبد.

در هنگام خرید درام، توجه به اصالت و اورجینال بودن آن، از اهمیت بالایی برخوردار است. درام‌های غیر اصل، نه تنها کیفیت چاپ را به شدت کاهش می‌دهند، بلکه باعث افزایش مصرف پودر کارتریج و دولوپر و در نهایت، فشار مضاعف به دستگاه می‌شوند. به طور کلی، درام‌های با کیفیت‌تر، علی‌رغم قیمت اولیهٔ کمی بالاتر، در درازمدت به‌صرفه‌تر خواهند بود؛ چرا که نیاز به تعویض مکرر نداشته و در نهایت، منجر به‌صرفه‌جویی در زمان و هزینه خرید مواد مصرفی می‌شوند.

در صورت خرابی شدید و عدم امکان تعمیر درام دستگاه کپی، چاره‌ای جز تعویض آن با یک قطعه جدید وجود نخواهد داشت. برای دریافت تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعمیر و تعویض درام دستگاه کپی، می‌توانید به مرکز تعمیر پرینت مراجعه کنید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر درام دستگاه کپی با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

عیب‌یابی مشکلات درام با بررسی علائم روی صفحات چاپ شده

1.خط عمودی مستقیم و بسیار نازک در تمام طول صفحه

مشاهده خطوط عمودی نازک و مستقیم در تمام طول صفحه می‌تواند نشان‌دهنده خراشیدگی درام دستگاه کپی باشد. این خراش ممکن است به دلیل برخورد درام با جسم خارجی یا ناشی از تونر روی وایپر بلید باشد که در هنگام چرخش، اطراف درام را به شکل یک حلقه می‌خراشد.

2.تکرار نقطه‌هایی به طور مساوی

عیب‌یابی مشکلات درامتکرار نقطه‌هایی به طور مساوی روی صفحه، می‌تواند به دلیل خراشیدگی OPC درام فتوکپی باشد. چاپ نقطه‌هایی به صورت مساوی بر روی صفحه معمولاً بخاطر وجود خراش‌هایی اتفاق می‌افتد که تعمیرکاران آن را به اسم پین هول (pinhole) می‌شناسند. فاصله نقاط مشاهده شده بر روی برگه، به محیط اطراف درام بستگی دارد؛ اما این تعداد معمولاً 4 مورد است. در صورتی که پین هول‌ها توسط یک جسم خارجی ایجاد شده باشند (خشک ‌شدن تونر روی درام) می‌توان با استفاده از یک پنبه و الکل ایزو پروپیل آن‌ها را رفع کرد.

بیشتر بخوانید:تعمیر درام پرینتر [علائم خرابی درام پرینتر و زمان تعویض ]

3.تکرار نقاط به صورت یک نوار افقی

مشاهده نقاط به صورت یک نوار افقی در سراسر صفحه، احتمالاً به دلیل وجود اتصالی در PCR است. این نقاط به صورت پین هول و نوارهایی در سراسر صفحه مشاهده می‌شوند.

4.اتصال لکه‌های تونر در سراسر صفحه به صورت عمودی

اتصال لکه‌های تونر در سراسر صفحه به صورت عمودی در صورتی اتفاق می‌افتد که پوشش درام فتوکپی در معرض نور خورشید قرار گرفته باشد. قراردادن درام در معرض نور مستقیم برای مدت‌زمان طولانی، باعث آسیب به پوشش آن می‌شود. لکه‌های تونر مشاهده شده در صفحه به محیط اطراف درام بستگی دارد؛ اما معمولاً این لکه‌ها 4 مورد هستند.

5.خطوط نازک در صفحه با فاصله‎ای مساوی از یکدیگر

خطوط نازک در صفحه در صورتی که به اندازه محیط پیرامون درام از هم فاصله داشته باشند، به احتمال زیاد به این علت است که پوشش OPC درام توسط وایپر بلید خراش داده شده است. این موضوع معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که وایپر بلید بر روی درام در حالت استراحت است (زمانی که از پرینتر استفاده نمی‌کنید). گرما نیز می‌تواند سبب این اتفاق گردد.

6.مشاهده اثر تایر

مشاهده “اثر تایر” خاکستری در سمت راست یا چپ صفحه که گاه با عنوان شن باد خورده نیز یاد می‌شود، معمولاً به دلیل نازک شدن پوشش درام فتوکپی اتفاق می‌افتد. در صورت مشاهده هر یک از این علائم در صفحات چاپ شده، برای رفع مشکل می‌توانید به کارشناسان مرکز تعمیر پرینت مراجعه کنید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 02188929447 تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر درام دستگاه کپی توشیبا، کانن و شارپ

تعمیر درام دستگاه کپی توشیبا، کانن و شارپ

مرکز تعمیر پرینت با ارائه تخصصی‌ترین خدمات مرتبط با تعویض و تعمیر درام دستگاه‌ کپی و پرینتر توشیبا، کانن و شارپ در خدمت شماست. تعمیرات درام دستگاه کپی توشیبا، شارپ و کانن یکی از خدمات تخصصی این مرکز است که می‌توانید از طریق مراجعه حضوری به مرکز و یا تماس با کارشناسان ما، از آن بهره‌مند شوید.

گرچه تعویض درام دستگاه کپی کار چندان دشواری به نظر نمی‌رسد، اما به‌منظور پیشگیری از آسیب رسیدن به سایر قطعات دستگاه، توصیه می‌شود که تعویض و تعمیرات درام دستگاه کپی توشیبا، شارپ و کانن، صرفاً توسط کارشناسان و متخصصان مجرب این مرکز انجام پذیرد.

بیشتر بخوانید:تعمیر دستگاه کپی کانن (canon) در محل [صفر تا100]

کارشناسان ما در بخش تعمیر درام دستگاه کپی توشیبا، شارپ و کانن، پس از بررسی دقیق عملکرد دستگاه و عیب‌یابی صحیح، اقدامات لازم جهت تعمیر را انجام خواهند داد. در صورتی که مشکل دستگاه از درام باشد، تعمیر آن با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات و توسط برترین کارشناسان کشور انجام می‌شود. خدمات ارائه شده در این بخش همراه با گارانتی و ضمانت ارائه می‌شود تا خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات آسوده باشد.

آموزش تعویض درام دستگاه کپی

برای تعویض درام دستگاه کپی شارپ باید مراحل زیر را انجام دهید:

1 – باز کردن پیچ ها و جدا کردن سرپوش

2- جدا کردن درام

3- جدا کردن فوم رولر

4- تمیز کردن فوم رولر با یک دستمال نرم

5- باز کردن پیچ های بلید

6- بیرون آوردن بلید

7- خالی کردن کارتریج درام از تونر

8- تمیز کردن وایپر بلید

9- جای گذاری مجدد وایپر بلید

10- تمیز کردن گریس از روی فوم رولر با استفاده از پنبه آغشته به الکل

11- نصب کردن فوم رولر

12- نصب کردن درام به همراه اهرم محرک

13- روغن کاری محور OPC

14- جای گذاری مجدد سرپوش

15- جایگزین کردن چیپ ها

سخن پایانی

در پایان، اگر درام دستگاه کپی شما با مشکل مواجه شده است، مجموعه تعمیر پرینت با ارائه خدمات تخصصی و باکیفیت، آماده یاری رساندن به شما عزیزان است.

تعمیرکاران مجرب ما با بررسی دقیق درام دستگاه کپی شما، مشکل را به درستی تشخیص داده و با استفاده از تجهیزات پیشرفته و قطعات یدکی اصل، اقدام به تعمیر آن می‌نمایند. مجموعه تعمیر پرینت با سابقهٔ درخشان در زمینه تعمیر انواع دستگاه‌های کپی، ضمانت کیفیت خدمات خود را به شما مشتریان گرامی ارائه می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، می‌توانید با شماره‌های تماس مجموعه تعمیر پرینت تماس حاصل فرمایید.02188929447 

سوالات متداول:

1-علائم خرابی درام فتوکپی چه می باشد؟

خط عمودی مستقیم و بسیار نازک در تمام طول صفحه -اتصال لکه ‎های تونر در سراسر صفحه به صورت عمودی-تکرار نقطه‎ هایی به طور مساوی و… از جمله علائم خرابی می باشند .

2-چگونه درام دستگاه فتوکپی را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی ابتدا دستگاه کپی خود را خاموش کرده و آن را از برق بکشید. درب دستگاه کپی را باز کنید. با باز کردن درب، احتمالا دیاگرامی از کپی در درب مشاهده کنید. (در غیراینصورت به دفترچه راهنمای دستگاه کپی مراجعه کنید). درام دستگاه را پیدا کنید. در بیشتر دستگاه های کپی، درام به تونر کارتریج متصل شده است. تونر کارتریج را از دستگاه خارج کنید. نوار میلار داخل دستگاه –که یک نوار با تیغه پلاستیکی یا لاستیکی است- را پیدا کنید. با استفاده از نوار میلار، سطح درام دستگاه کپی را تمیز کنید. این کار به برداشته شدن تونر اضافی از سطح درام کمک می‌کند. با این کار تمیز کردن درام دستگاه فتوکپی به پایان می‌رسد. شما می‌توانید درام را جای‌گیر کرده، درب دستگاه را ببندید و آن را روشن کنید.

3-زمان تعویض درام دستگاه فتوکپی چه موقع می باشد ؟

برخی از نشانه‌های ظاهر شده در درام فتوکپی که در صورت مشاهده آنها می‌بایست تعویض این قطعه را مدنظر داشت عبارتند از: بسته نشدن درب سمت راست کپی، شنیده شدن صدای نابهنجار از دستگاه کپی و خارج شدن برگه سفید، بروز اشکال در دولوپر دستگاه کپی، خروج صدای نابهنجار از دستگاه کپی، چسبیدن و گیر کردن کاغذ و..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *