وبلاگ

تعمیرمگنت پرینتر

تعمیرمگنت پرینتر

فرآیند چاپ با دستگاه پرینتر معمولا دارای مراحل مختلفی است که هر مرحله بر عهده یک جز داخلی خواهد بود. فعالیت همه قطعات با یکدیگر سبب می‌شود که پرینتر اسناد را با کیفیت بالا روی کاغذ چاپ کند. مگنت پرینتر یکی از اجزای داخلی آن به حساب می‌آید که در قسمت کارتریج تونر قرار می‌گیرد. در حقیقت این قطعه فرآیند انتقال تونر به درام را انجام خواهد داد. گاهی اوقات این قطعه دچار آسیب شده و نمی‌تواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد. در این هنگام باید از خدمات تعمیر مگنت پرینتر استفاده کنید. این خدمات به صورت حضوری و در محل انجام می‌شوند. در ادامه درباره تعمیر مگنت در محل اطلاعات بیشتری کسب خواهید کرد.

مگنت پرینتر چیست و چه کاری انجام می‌دهد؟

ساختار داخلی پرینتر دارای اجزای مختلفی است که همگی در کنار هم فعالیت می‌کنند تا پرینتر عملکرد صحیح خود را حفظ کند. در بین اجزا، مگنت کارتریج نقش مهمی را ایفا می‌کند. این قطعه همان‌طور که از نام آن پیداست، آهن ربایی است که در قسمت کارتریج قرار می‌گیرد و با فعال شدن مسئول جذب پودر تونر در پرینترهای لیزری است. همان‌طور که می‌دانید پرینترهای لیزری دارای کارتریج تونر هستند که برای چاپ باید دارای تونر باشند.

مگنت در واقع غلتکی است که روی کارتریج قرار می‌گیرد و به‌نوعی ذرات تونر را باردار می‌کند. این غلتک به شکل استوانه‌ای است و در قسمت ورودی کارتریج نصب می‌شود. زمانی که مگنت تونر را باردار می‌کند آن را جذب کرده و به درام انتقال می‌دهد. در بخش‌هایی که درام دارای بار مثبت است، تونر ریزش می‌کند.

🏢 برای تعمیرات مگنت پرینتر در تهران کنار شما هستیم! 🏢

مگنت پرینتر یک لوله فلزی است که درون آن یک شافت فلزی قرار دارد. اگر بخواهیم مگنت را به دو نیم تقسیم کنیم، نیمی از آن قطب منفی و نیم دیگر آن قطب مثبت خواهد بود.

دلایل خرابی مگنت پرینتر چیست؟

دلایل خرابی مگنت پرینتر چیستخراب شدن مگنت پرینتر می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از آن‌ها خشک شدن تونر است. اگر به میزان کافی نسبت به شارژ کارتریج و تونر درون آن اقدام نکنید، ممکن است قطعات آن به درستی کار نکنند و طی یک مدت از کار بیفتند. اکثر افراد در اصطلاح به این امر قفل شدن می‌گویند.

دلیل دیگری که از همه مهتر است و بیشتر اوقات اتفاق می‌افتد، مرطوب شدن و نفوذ رطوبت به درون پرینتر است. پس از این که رطوبت به درون کارتریج نفوذ می‌کند، و پودر داخل آن پس از مدتی کاملا خشک می‌شود. همان طور که اشاره شد قطعات پس از این اتفاق قفل می‌شوند که این کار آسیب جدی به مگنت وارد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:عیب‌یابی و تعمیر مین برد پرینتر در محل [فوری]

 اگر به خرابی مگنت اهمیت ندهید، تونر به صورت کامل باردار نشده و کیفیت چاپ تا حد زیادی پایین می‌آید. به عبارت دیگر، کاغذها به صورت ابری شکل چاپ خواهند شد. در نتیجه، در صورت خرابی این قسمت، باید به دنبال تعمیر مگنت پرینتر باشید تا از خرابی پروژه‌ها و سایر قطعات جلوگیری کنید.

خراب شدن مگنت پرینتر چه علائمی دارد؟

خراب شدن مگنت پرینتر را می‌توانید با چند علامت و نشانه تشخیص دهید. در ادامه به این علائم اشاره خواهیم کرد:

  • کمرنگ شدن و پایین آمدن کیفیت چاپ برگه‌ها از اولین نشانه‌های خراب شدن مگنت پرینتر خواهد بود.
  • پدیدار شدن خطوط سفید عمودی روی پرینتر از علائم شکل داشتن عملکرد مگنت است که باید بررسی شود.
  • ضخیم و پررنگ شدن بیش از حد متن‌های چاپ شده تا جایی که برخی از آن‌ها قابل خواندن نیستند.

خراب شدن مگنت پرینتر چه علائمی دارداگر این موارد را مشاهده کردید، در ابتدا باید درام را بررسی کنید. اگر این قطعه هیچ مشکلی نداشته باشد، قطعا مشکل از مگنت خواهد بود.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 02188929447 تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

راه‌های تعمیر مگنت پرینتر

اگر قصد دارید از خدمات تعمیر مگنت پرینتر استفاده کنید، باید از روند تعمیر آن توسط تکنسین اطلاعاتی داشته باشید. به محض این که تکنسین به محل شما اعزام می‌شود، شروع به مشاهده پرینتر می‌کند. باید مگنت پرینتر را به خوبی بررسی کند تا نوع آن را تشخیص دهد. به طور کلی دو نوع فنری و استوانه‌ای در پرینترها استفاده می‌شود.

ممکن است مشکل کمرنگ شدن از کارتریج باشد. در صورتی که پس از شارژ آن باز هم شاهد کمرنگ بودن برگه‌ها بودید، مگنت باید تعمیر شود. پس از تعمیر مگنت پرینتر، تکنسین آن را به خوبی در جای خود قرار می‌دهد تا در هنگام کار کردن کارتریج خم نشود.

بیشتر بخوانید:تعمیر پرینتر در محل بصورت تخصصی با ضمانت فوری

نشانه‌های تعویض مگنت پرینتر

نشانه‌های تعویض مگنت پرینترهر زمان که کارتریج را عوض کرده و تونر را شارژ می‌کنید، عمر مگنت پرینتر کاهش  می‌یابد. در نتیجه، مانند سایر قطعات دیگر بعد از مدتی نیاز به تعویض خواهد داشت و تعمیر مگنت پرینتر دیگر پاسخگوی آن نخواهد بود. در برخی موارد شما نیاز به تعویض مگنت پرینتر دارید که عبارتند از:

  • اگر حس کردید کاغذها یک در میان چاپ می‌شوند و کیفیت کافی را ندارند، به احتمال زیاد باید مگنت را تعویض کنید. در این مواقع معمولا اتصال مگنت کج است و در هنگام کار کردن فشار زیادی به آن وارد می‌شود. در نتیجه، صفحات از دست می‌روند و یک در میان چاپ می‌شوند.
  • برخی از کاغذهای چاپ شده دارای لکه‌های سفیدی هستند که نشان می‌دهد تونر به صورت صحیح به درام انتقال نیافته است.
  • گاهی اوقات اسناد چاپ شده دارای رنگ کمی هستند که ممکن است ایراد از موارد مختلف باشد. اگر سطح تونر کاهش پیدا کرده باشد یا عمر درام تمام شده باشد، این اتفاق رخ می‌دهد. در برخی موارد هم این احتمال وجود دارد که مگنت از بین رفته باشد که در این صورت باید آن را تعویض کنید.
  • اگر عمر درام و مگنت به پایان رسیده باشد، شما خطوط تیره ای روی کاغذها می‌بینید. در این صورت باید عیب یابی دقیق انجام بدهید و اگر مشکل از مگنت باشد، باید آن را تعویض کنید.

این مشکلات ممکن است گاهی اوقات قابل تعمیر باشند. در نتیجه باید از خدمات تعمیر مگنت پرینتر استفاده کنید تا به خوبی مشکل اصلی را تشخیص دهید.

تعمیر مگنت پرینتر در محل با استفاده از خدمات مرکز تعمیر پرینتر

کار کردن با پرینتر همیشه لذت‌بخش است، اما اگر مشکلی در فرآیند چاپ به وجود بیاید ممکن است اسناد شما به درستی چاپ نشوند. خرابی مگنت پرینتر یکی از مشکلاتی است که معمولا در پرینترها به وجود می‌آید. برای تعمیر مگنت پرینتر می‌توانید از افراد متخصص کمک بگیرید.سایت تعمیر پرینت، مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر است که انواع مشکلات آن نظیر خرابی کارتریج و تعویض مگنت پرینتر را انجام می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان، کافی است با شماره تلفن ما تماس بگیرید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرمگنت پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

دلایل خرابی مگنت کارتریج

وجود هوای مرطوب در داخل دستگاه یکی از دلایل رایج خرابی مگنت پرینتر است اگر کارتریج پرینتر تحت تاثیر رطوبت قرار بگیرند دچار آسیب میشوند در واقع پودر تونر کارتریج خشک میشود.که در مقالات بعدی به آن خواهیم پرداخت.

سوالات متداول:

1-رایج ترین مشکلات مگنت پرینتر چیست؟

یکی از شایع‌ترین علل ایجاد خرابی در مگنت، قرار گرفتن پرینتر در هوای مرطوب و یا در معرض رطوبت بالاست. اگر کارتریج پرینترهای لیزری در معرض رطوبت قرار گیرند تونر درون آنها آسیب دیده و در این مواقع پودر داخل کارتریج، پس از مدتی کاملاً خشک می‌شود

2-اگر مگنت پرینترم در تهران خراب شد چکار کنم ؟

اگر مگنت پرینتر شما نیز در طول روزهای اخیر دچار خرابی و اختلال در عملکرد گشته است می‌توانید به مرکز تعمیر پرینت، مراجعه نمایید و تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این بخش از دستگاه را دریافت نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *