وبلاگ

تعمیر پیکاپ رولر پرینتر در محل

تعمیر پیکاپ رولر پرینتر در محل

آیا تا به حال با خرابی پرینتر مواجه شده‌اید؟ در سال‌های اخیر استفاده از پرینتر در موارد مختلف رونق یافته است و افراد از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند تا اسناد خود را به چاپ برسانند.

به دلیل استفاده زیاد روزانه از پرینتر، ممکن است قطعات تشکیل دهنده آن دچار خرابی شوند. پیکاپ رولر قسمتی از پرینتر است که خرابی آن باعث ایجاد اختلال در فرآیند چاپ خواهد شد.

به همین منظور، باید به سرعت نسبت به تعمیر پیکاپ رولر پرینترر اقدام کنید. تعمیر این قسمت در محل می‌تواند مزایای زیادی داشته باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

🏢 برای تعمیرات پیکاپ رولر در تهران کنار شما هستیم! 🏢

پیکاپ رولر پرینتر چه کاری انجام می‌دهد؟

پرینتر دارای اجزای مختلفی است که یکی از آن‌ها پیکاپ رولر نام دارد. وظیفه این قطعه در پرینتر مکش و برداشتن کاغذ است تا آن را به درون پرینتر ببرد. این قطعه در جلوی پرینتر قرار دارد و به محض این که کاغذ را در جای خود قرار دهید، شروع به چرخیدن خواهد کرد. در حقیقت فرآیند چاپ با این قسمت آغاز خواهد شد.

اگر درباره ظاهر آن کنجکاو هستید، پیکاپ رولر به شکل بیضی است و به وسیله یک پد با چرخیدن کاغذ را به درون پرینتر خواهد کشید که به این حرکت در اصطلاح درایو کردن می‌گویند.

از آن جایی که چاپ اسناد وابسته به این قطعه است، در صورت خرابی عملکرد پرینتر مختل خواهد شد. پس به یک تعمیرکار نیاز دارید تا این قسمت را عیب یابی کرده و نسبت به تعمیر رولر پرینتر اقدام کند.

نشانه‌های خرابی پیکاپ رولر چیست؟

نشانه‌های خرابی پیکاپ رولر چیستشاید این سوال برایتان پیش بیاید که از کجا باید تشخیص داد که پیکاپ رولر خراب شده است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که معمولا وقتی پرینتر را روشن می‌کنید، همه چیز به خوبی کار می‌کند، اما زمانی که کاغذ را در سینی کاغذ می‌گذارید، گیر کرده و وارد پرینتر نخواهد شد. این امر اولین نشانه‌ای است که نشان می‌دهد، باید از خدمات تعمیر رولر پرینتر استفاده کنید.

علاوه بر این، ممکن است یک جسم خارجی در این قسمت گیر کرده باشد که مانع چرخیدن پیکاپ رولر خواهد شد. اجسامی مانند سوزن، منگنه یا تکه کاغذ می‌توانند مکش کاغذ را متوقف کرده و کار پیکاپ رولر را با وقفه مواجه کنند. در این زمان، نیاز به هیچ تعمیراتی نیست و کافی است جسم خارجی را از داخل پرینتر خارج کنید.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 02188929447 تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

بررسی مشکلات احتمالی پیکاپ رولر پرینتر

همان طور که می‌دانید، خود پیکاپ رولر از اجزای مختلفی تشکیل شده است که وجود مشکل در هر کدام باعث خرابی کل پیکاپ رولر خواهد شد. از مشکلات معمول در این قطعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • خرابی میله پیکاپ رولر
 • وجود مشکل در محورهای عبور کاغذ
 • اختلال در سنسور تشخیص انواع کاغذ
 • ایراد در قسمت کلاچ
 • وجود مشکل در سینی

مسیر کاغذ هنگام روشن کردن آن باید کاملا هموار باشد. در نتیجه، کثیف بودن و مسدود بودن مسیر ممکن است مکش کاغذ را با مشکل مواجه کند.

پیکاپ رولر در هنگام عبور دادن کاغذ متوقف شده و از کار می‌افتد. اگر هنگام تعمیر رولر متوجه کثیفی مسیر آن شدید، باید از کمی الکل و یک دستمال نرم و بدون پرز برای تمیز کردن آن استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که سرویس کردن دوره‌ای پرینتر می‌تواند از بروز این مشکلات جلوگیری کند.

مطالعه بیشتر :تعمیر پرینتر در محل بصورت تخصصی با ضمانت فوری

نحوه سرویس کردن پیکاپ رولر

نحوه سرویس کردن پیکاپ رولرسرویس کردن پیکاپ رولر جز خدمات تعمیر رولر پرینتر محسوب می‌شود و با استفاده از آن می‌توانید از بروز مشکلات متعدد جلوگیری کنید. این فرایند شامل مراحل زیر خواهد بود:

بیشتر بخوانید:هزینه شارژ کارتریج

 1. اگر پرینتر در حال کار است، باید آن را از برق جدا کرده و اجازه دهید به طور کامل سرد شود. اگر از محل پیکاپ رولر اطلاع ندارید، می‌توانید از خدمات تعمیر رولر پرینتر در محل استفاده کنید.
 2. در مرحله بعد، باید دکمه پیکاپ رولر را پیدا کرده و آن را به جلو بچرخانید و آن را به سمت مستقیم بکشید.
 3. همان طور که اشاره شد باید یک پارچه نازک را به کمی الکل آغشته کرده و آن را به آرامی روی کل پیکاپ رولر بکشید. پس از آن از یک دستمل خشک استفاده کنید تا تمامی گردوغبارهای موجود روی این قطعه را پاک کنید. چند ساعت اجازه دهید تا به طور کامل خشک شود.
 4. با جایگذاری دوباره پیکاپ رولر و چرخاندن دکمه به سمت عقب می‌توانید پرینتر را دوباره روشن کنید.

مزایای تعمیر رولر پرینتر در محل چیست؟

اکثر افراد در هنگام خرابی پرینتر آن را به نمایندگی برند می‌برند تا تکنسین آن را عیب یابی کرده و شروع به تعمیر رولر کند. این فرآیند ممکن است طاقت فرسا باشد و انرژی و زمان زیادی از شما بگیرد. اگر زمان کافی برای این کار ندارید و می‌خواهید هزینه تعمیرات و حمل‌ونقل کاهش پیدا کند، باید از خدمات تعمیر رولر پرینتر در محل استفاده کنید.

این روش نسبت به روش حضوری و مراجعه به نمایندگی مزایای بیشتری دارد. در وهله اول، در هزینه‌های شما صرفه جویی شده و مجبور به رفت‌وآمد تا محل موردنظر نیستید. تعمیرکارانی که به محل شما اعزام می‌شوند از مهارت‌های بالایی برخوردار هستند و می‌توانند به سرعت تعمیر رولر را انجام دهند.

🏢 نمایندگی تعمیرات رولر پرینتر در تهران؛ برای رفع مشکلات شما در شمال ، جنوب ، شرق و غرب تهران آماده است! 🏢

نحوه تعمیر پیکاپ رولر پرینتر

نحوه تعمیر پیکاپ رولر پرینتر

گاهی اوقات مشکل پیکاپ رولر به حدی جدی است که امکان تعمیر آن به هیچ عنوان نخواهد بود و چاره ای به جز تعویض آن ندارید. در این صورت تعمیرکار پس از بررسی‌های انجام شده نسبت به تعویض آن اقدام خواهد کرد. برای تعویض پیکاپ رولر مراحل مشخصی باید طی شود. تکنسین باید در ابتدا پرینتر را خاموش کند و سپس محفظه کاغذ را در داخل پرینتر خارج کند.

در مرحله بعد نوبت به خارج کردن پیکاپ می‌رسد که باید با دقت زیادی انجام پذیرد. پیکاپ رولر جدید را به آرامی در جای خود قرار داده و محفظه کاغذ را به محل خود بازگردانید. سپس پرینتر را روشن کرده و آن را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید:تعمیر پنل پرینتر

تعویض پیکاپ رولر پرینتر اچ پی

گاهی اوقات آسیب غلتک پیکاپ آنقدر جدی است که امکان تعمیر این قطعه وجود ندارد و باید آن را تعویض کرد. روش تعویض غلتک برداشت در چاپگر HP به شرح زیر است:

 • قبل از انجام هر کاری، باید چاپگر را خاموش کرده و آن را از برق بکشید.
 • حالا سینی کاغذ را با دقت بردارید.
 • پیکاپ را می توان در انتهای این محفظه مشاهده کرد. آن را به آرامی بیرون بیاورید و مراقب باشید که نشکند.
 • اکنون پیکاپ های جدید را تعویض کنید و بررسی کنید که کاملاً در جای خود قرار گرفته باشند.
 • پس از برداشتن پیکاپ ها، ظرف کاغذی را در محل قبلی قرار دهید.
 • در پایان فرآیند تعویض غلتک پرینتر HP، چاپگر را روشن کرده و در حین چاپ یک برگه آن را آزمایش کنید.

تعویض پیکاپ رولر پرینتر شارپ

گاهی اوقات ممکن است نتوان چاپگر را با غلتک پیک آپ با تمیز کردن به تنهایی تعمیر کرد و پس از انجام فرآیند پاکسازی گرد و غبار، باز هم این قطعه به درستی کار نمی کند. در چنین مواقعی می توانید از تکنسین های مرکز سخت افزار ایران برای انجام تعمیرات تخصصی تری کمک بگیرید.

برای تعویض غلتک پیکاپ کافیست مراحلی را که قبلا ذکر شد انجام دهید تا به غلتک پیکاپ دسترسی پیدا کنید و به جای تمیز کردن این قطعه قطعه جدید را در جای خود قرار دهید و پس از برگرداندن کارتریج درب دستگاه را ببندید. در نهایت، می توانید برای اطمینان از عملکرد صحیح غلتک پیکاپ، یک برگه چاپ کنید. اگر تجربه کار فنی ندارید، پیشنهاد می کنیم برای تعویض و تعمیر غلتک برداشت چاپگر شارپ از کارشناسان متخصص کمک بگیرید.

هزینه تعمیر رولر پرینتر

هزینه تعمیر رولر پرینترهزینه تعمیر رولر پرینتر در محل بستگی به نوع مشکل آن دارد. برخی از مشکلات ساده هستند و به راحتی برطرف می‌شوند. در این صورت تعمیرکار هزینه کمی از شما دریافت خواهد کرد. در برخی مواقع اگر نیاز به تعویض پیکاپ رولر باشد، هزینه آن بسیار بیشتر خواهد شد.

استفاده از خدمات تعمیر پرینتر جهت تعمیر رولر پرینتر

پرینترها ممکن است گاهی اوقات دچار خرابی شوند و نیاز به تعمیر داشه باشند. پیکاپ رولر یکی از قسمت‌هایی است که اکثرا با مشکل مواجه می‌شود. شما می‌توانید برای تعمیر رولر پرینتر از خدمات ما استفاده کنید. برای این کار کافی است با شماره تلفن درج شده در سایت تعمیرپرینت با ما تماس بگیرید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات رولر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

سوالات متداول:

1-اگر پیکاپ رولر در چاپگر کار نمی کند چه باید کرد؟

لطفاً مطمئن شوید که از کاغذی استفاده می کنید که مطابق با مشخصات دستگاه باشد. کاغذهای مختلف را امتحان کنید. غلتک های تغذیه را با یک پارچه تمیز مرطوب (که چکه نمی کند) پاک کنید تا زباله ها از غلتک ها پاک شوند. اگر باز هم تغذیه نشد به فکر تعویض غلتک های خوراک باشید، می توانید خودتان آنها را سفارش داده و تعویض کنید.

2-چگونه رولر پیکاپ پرینتر را تمیز کنیم؟

برای تمیز کردن غلطک های چاپگر خود ، ابتدا باید آن ها را در چاپگر خود بیابید. سپس می توانید آن ها را با آب و پارچه ای بدون پرز تمیز کنید. این به رفع مشکلات چاپگر کمک می کند.برای انجام این کار:سوئیچ برق را خاموش کنید و چاپگر را از آن جدا کنید.سیم برق و کابل رابط را از چاپگر جدا کنید.سینی کاغذ را از چاپگر بیرون بیاورید.یک پارچه نرم را با آب ولرم آغشته کرده و آن را پاک کنید.غلطک پیکاپ کاغذ را درون چاپگر پاک کنید.سینی کاغذ را دوباره در چاپگر قرار دهید.اطمینان حاصل کنید که سوئیچ برق را خاموش کرده اید و سپس سیم برق و رابط را وصل کنید.سیم برق را وصل کرده و سوئیچ تغذیه چاپگر را روشن کنید.

2 دیدگاه در “تعمیر پیکاپ رولر پرینتر در محل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *