وبلاگ

مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه فتوکپی

مشکل گیر کردن کاغذ در دستگاه فتوکپی

گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی، به خصوص وقتی که به صورت فوری نیاز به چاپ کاغذ دارید، میتواند برای شما بسیار مشکل ساز باشد.

از طرفی اگر دستگاه فتوکپی شما به صورت مکرر دچار گیر کردن کاغذ شود، یعنی دستگاه دچار مشکل شده است و بهتر است برای رفع مشکل آن به نمایندگی های معتبری از جمله تعمیر پرینت مراجعه کنید تا در کمترین زمان ممکن، مشکل دستگاه را حل کنند.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی دستگاه کپی با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

دلایل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

دلایل گیر کردن کاغذ در دستگاه کپیدلایل مختلفی وجود دارند که سبب میشوند تا کاغذ در دستگاه کپی گیر کند ولی مهم ترین علت آن به نوع کاغذ و حالت آن بستگی دارد برای مثال احتمال گیر کردن کاغذ مرطوب و یا غیر استاندارد در دستگاه کپی بسیار زیاد است.

از طرفی ایرادات خود دتسگاه کپی نیز میتواند سبب گیر کردن کاغذ درون دستگاه شود. به عنوان مثال غلطک خراب و از بین رفته، رولر هایی که چسبنده هستند و یا وجو گرد و خاک و مواد نامناسب در تونر از چنین دلایلی هستند.

البته نحوه قرار گرفتن کاغذ درون سینی دستگاه کپی نیز از عوامل گیر کردن کاغذ در دستگاه است. در ادامه به ذکر نکاتی در رابطه با در آوردن کاغذ از دستگاه کپی خواهیم پرداخت ولی توجه داشته باشید که در صورتی که نتوانستید خودتان به رفع مشکل بپردازید، بهتر است با نماندگی معتبری در ارتباط باشید تا متخصصان ایراد و مشکل پرینتر شما را حل کنند.

بیشتر بخوانید:تعمیر دستگاه کپی کانن (canon) در محل [صفر تا100]

راهکارهای جلوگیری از گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی

شما میتوانید با استفاده درست از دستگاه کپی میزان گیر کردن کاغذ را درون دستگاه کاهش دهید. در ادامه به ذکر برخی از مواردی پرداخته میشود که رعایت آن ها سبب میشود هم عمر مفید دستگاه کپی افزایش یابد و هم کاغذ درون دستگاه گیر نکند؛

انتخاب کاغذ مناسب

مهم ترین و ابتدایی ترین کاری که میتوان برای جلوگیری از گیر کردن کاغذ درون دستگاه کپی انجام داد، انتخاب کاغذ مناسب و استاندارد است.

در واقع شما باید از قرار دادن کاغذ مرطوب، تاخورده، پیچ خورده و یا دارای ایراد درون دستگاه کپی خودداری کنید. نکته مهم دیگر این است که شما نباید انواع مختلفی از کاغذها را در کنار هم و به طور همزمان درون سینی قرار دهید. از طرفی مقدار و حجم ظرف کاغذ باید به گونه ای باشد که از ظرفیت سینی بیشتر نبوده و به دستگاه کپی فشار وارد نکند.

سایت تعمیر پرینت، مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر و دستاه کپی است که انواع مشکلات آن نظیر خرابی کارتریج و تعویض وت عمیر درام  را انجام می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان، کافی است با شماره تلفن ما تماس بگیرید.02188929447 

نحوه گذاشتن کاغذ ها در دستگاه کپی

نحوه گذاشتن کاغذ ها در دستگاه کپینکته دیگری که بسیار حائز اهمیت است، نحوه قرار دادن کاغذ ها در دستگاه کپی میباشد. به این صورت که قبل از قرار دادن، سعی کنید کاغذ ها را چند مرتبه تکان دهید تا به یکدیگر نسچبند.

تنظیم درست دستگاه کپی

سعی کنید تنطیمات دستگاه کپی را قبل از کپی گرفتن به درستی بررسی کنید تا اندازه کاغذی که در سینی قرار داده اید با اندازه تنطیمات دستگاه یکی باشد.

تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی (سرویس یونیت هیتر) در محل

چگونه میتوانیم کاغذی که در دستگاه کپی گیر کرده است را خارج کنیم؟

توجه داشته باشید که وقتی کاغذ درون دستگاه کپی گیر میکند نباید نگران شوید و بهتر است با آرامش تمام با دستگاه کپی برخورد کنید.

اگر کاغذ به صورت مکرر درون دستگاه کپی گیر میکند، بهتر است برای رفع مشکل به نماندگی های معتبری همچون تعمیر پرینت مراجعه کنید و با صرف هزنیه بسیار کمی، مشکل پرینتر خود را حل بکنید.

ولی اگر برای بار اول است که کاغذ درون دستگاه کپی گیر کرده است بهتر است مراحل زیر را انجام دهید؛

در ابتدا میتوانید دستگاه کپی را خاموش کرده و دوباره روشن کنید، این کار میتواند به طور خودکار مشکل را حل کرده و کاغذ گیر کرده به طور خودکار بیرون بیاید.چگونه میتوانیم کاغذی که در دستگاه کپی گیر کرده است را خارج کنیم

چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی [علت و راه حل رفع آن ]

اگر با انجام این کار هنوز هم با مشکل گیر کردن کاغذ درون دستگاه روبرو هستید و اگر دستگاه کپی شما دارای صفحه نمایش است، به شما نشان خواهد داد که کاغذ در کجای دستگاه گیر کرده است در نتیجه شما به راحتی میتوانید با دنبال کردن توضیحات خود دستگاه، کاغذ را از دستگاه بیرون بیاورید.

ولی اگر دستگاه کپی شما صفحه نمایش نداشته باشد، باید خودتان اقدام به پیدا کردن محل گیر کردن کاغذ بکنید. پس از این که کاغذ را پیدا کردید، به آرامی و به کمک دو دست خود سعی کنید تا کاغذ را بیرون بیاورید. به این صورت میتوانید مشکل گیر کردن کاغذ را حل بکنید. در ادامه اگر خواستید دوباره از دستگاه کپی استفاده کنید، سعی کنید موارد گفته شده را از قبل رعایت کنید.

همان طور که در ابتدا نیز گفتیم، روش های گفته شده صرفا برای دستگاهی است که یک الی دو بار کاغذ درون آن گیر کرده باشد.

ولی اگر دستگاه کپی به صورت مکرر با مشکل گیر کردن کاغذ روبرو میشود، بهتر است دستگاه کپی را به نمایندگی های معتبری مثل تعمیر پرینت ببرید. در غیر این صورت شما نمیتوانید این مشکل را خودتان به تنهایی حل بکنید و احتمال دارد که آسیب های بیشتری نیز به دستگاه وارد کنید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر دستگاه کپی با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *