وبلاگ

چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی

چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی

همان طور که میدانید، دستگاه کپی به عضو اساسی مراکز اداری تبدیل شده است به طوری که در برخی از ادراه جات و یا اماکن آموزشی به طور مکرر و مداوم از دستگاه کپی استفاده می‌شود. در نتیجه انتظار می‌رود که دستگاه کپی بتواند به طور صحیح و درست کاغذ و اسناد را چاپ کرده و به طور سالم از دستگاه بیرون آورد.و مشکل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی ایجاد نشود

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه کپی رخ بدهد،چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی می باشد. اگر این مشکل صرفا یک بار رخ داده باشد، جای نگرانی نیست ولی اگر دستگاه کپی به طور مداوم اقدام به چروک کردن کاغذ در دستگاه کپی بکند، مشکل جدی است و شما باید ابتدا دلایل این مشکل را پیدا کنید و سپس اقدام به رفع آن بکنید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی دستگاه کپی با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

دلایل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی

دلایل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپیدلایل مختلفی وجود دارند که سبب میشوند، کاغذ درون دستگاه کپی به صورت چروک شده دربیاید که از جمله می‌توان به جنس و نوع کاغذ اشاره کرد. به عنوان مثال اگر کاغذی که درون دستگاه قرار می‌دهید خارج از استاندارها و اندازه های مشخص شده دستگاه کپی باشد، سبب چروک شدن کاغذ درون دستگاه می‌گردند. از جمله دلایل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

مرطوب بودن کاغذ

اگر کاغذ به هر دلیلی مرطوب باشد به عنوان مثال اگر گوشه ای از کاغذ خیس باشد، می‌تواند سبب چروک شدن کاغذ در درون دستگاه کپی گردد. در نتیجه سعی کنید همواره از کاغذ های خشک استفاده کنید. البته استفاده از کاغذهای تازه برای کپی بی تاثیر نخواهد بود. ناگفته نماند سعی کند کاغذ ها را در منطقه ای خشک و به دور از رطوبت نگهداری کنید.

بیشتر بخوانید:تعمیر دستگاه کپی کانن (canon) در محل [صفر تا100]

مسدود شدن سینی کاغذ

گاهی اوقات سینی کاغذ به درستی تنظیم نمی‌شود و در جای مخصوص خود قرار نمی‌گیرد به همین دلیل برگه ها روی هم انباشته می‌شوند که نتیجه آن چروک شدن برگه ها در دستگاه کپی است. بهتر است برای رفع این مورد، قبل از پرینت گرفتن، سینی دستگاه را در جای مناسب خود قرار دهید و پس از آن از جایگیری درست کاغذ ها در جای خود مطمعن شوید.

از کار افتادن غلتک های داخلی و یا خارجی

گاهی اوقات از کار افتادن غلتک های درون دستگاه باعث چروک شدن کاغذ درون دستگاه کپی می‌گردد. درون دستگاه غلتک های وجود دارند که کاغذ روی آن ها جهت چاپ جا به جا می‌شوند. اگر به هر دلیلی غلتک ها از کار بیفتند، کاغذ درون دستگاه چروک می‌گردد.

سایت تعمیر پرینت، مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر و دستاه کپی است که انواع مشکلات آن نظیر خرابی کارتریج و تعویض وت عمیر درام  را انجام می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان، کافی است با شماره تلفن ما تماس بگیرید.02188929447 

راهکار رفع چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی

راهکار رفع چروک شدن کاغذ در دستگاه کپیمرطوب بودن کاغذ، استفاده از کاغذ های غیر استاندارد و … از جمله دلایلی هستند که سبب چروک شدن کاغذ درون دستگاه کپی می‌گردند. برای این که بتوانید از چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی جلوگیری کنید، ابتدا باید اندازه و ضخامت کاغذ ها و ظرفیت دستگاه کپی را به درستی بررسی کنید.

سعی کنید از کاغذهای تهیه کنید که بر اساس ظرفیت دستگاه شما طراحی شده اند. از طرفی استفاده از کاغذهای نو و خشک پیشنهاد می‌شود. مورد بعدی قرار دادن و تنظیم کردن سینی پرینتر به حالت درست است.

تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی (سرویس یونیت هیتر) در محل

اگر همه این موارد را انجام دادید ولی باز هم با مشکل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی مواجه شدید، بهتر است با نمایندگی تعمیر پرینت صحبت کرده و از مشاوران و متخصصان این مجموعه برای تعمیر پرینتر خود کمک بگیرید.

نکته مهم دیگر این است که اگر شما تشخیص دادید که دستگاه پرینتر شما دچار خرابی شده است و نمی‌تواند به درستی کاغذ ها را از دستگاه بیرون آورد و سبب ایجاد چروک در دستگاه میگردد، باید سعی کنید در ابتدا آرامش خود را حفظ کنید و از قرار دادن کاغذ در پرینتر و اقدام به چاپ خودداری کنید .

چرا که چاپ و قرار دادن مجدد کاغذ در دستگاه، وضعیت پرینتر شما را بدتر می‌کند. اگر به هر دلیلی نتوانستید دستگاه را درست کنید بهتر است با مراجعه به مشاوران متخصص اقدام به تعمیر پرینتر خود و یا تعویض برخی از قطعات آن بپردازید.

سفید چاپ کردن پرینتر{رفع فوری مشکل سفید پرینت گرفتن}

دلیل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی چیست؟

دلیل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپیناگفته نماند که اصلی ترین دلیل چروک شدن کاغذ در دستگاه کپی، کیفیت و نوع کاغذ مصرفی است. به عنوان مثال اگر کاغذ مصرفی نازک تر از حد نرمال باشد، احتمال دارد که نه تنها سبب چروک شدن گردد بلکه ممکن است در قسمت های مختلف پرینتر گیر کرده و مشکلات دیگری به بار آورد.

نمایندگی رسمی تعمیر پرینت

شرکت تعمیر پرینت ضمن ارائه خدمات فروش در رابطه با انواع مختلف پرینتر ها و دستگاه کپی، خدمات پس از فروش نیز ارائه می‌دهد. به این صورت که شما می‌توانید دستگاه کپی مختلفی بر اساس سلیقه و نیاز خود از این مجموعه خریداری کنید و خیالتان از بابت داشتن ضمانت و گارانتی معتبر راحت باشد. این مجموعه پس از ارائه محصول در صورت داشتن خرابی و یا ایرادات دیگر در رابطه با محصول به ارائه خدمات حتی درب نیز می‌پردازد.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر دستگاه کپی با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *