وبلاگ

سفید چاپ کردن پرینتر

سفید چاپ کردن پرینتر

امروزه پرینتر به یکی از ضروری ترین ابزارهای محل کار و حتی محیط خانه تبدیل شده است که استفاده های فراوانی از آن می‌گردد. طبیعتا همه ما انتظار داریم که چاپگر یا پرینتر بتواند به صورت تمیز و مرتب به چاپ و پرینت اسناد بپردازد.

یکی از این انتظارات چاپ کردن همه موارد توسط پرینتر است که متاسفانه گاهی اوقات به دلایلی پرینتر دچار مشکل شده  سفید چاپ کردن پرینتر می باشد. با تعمیر پرینت همراه باشید تا در ادامه به بررسی دلایل پرینت سفید پرینتر و راه حل های رفع این مشکل بپردازيم.

🏢 برای تعمیرات انواع پرینتر در تهران کنار شما هستیم! 🏢

علت سفید چاپ کردن پرینتر

علت سفید چاپ کردن پرینتردلایل مختلفی وجود دارند که سبب می‌شوند تا چاپگر یا پرینتر اسناد شما را به صورت سفید چاپ کند که از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد؛

از کار افتادن درام

یکی از دلایلی که ممکن است سبب چاپ سفید توسط پرینتر گردد، از کار افتادن درام پرینتر است.  درام وظیفه انتقال تونر از کارتریج به سطح کاغذ را دارد‌. در نتیجه اگر به هر دلیلی درام دچار اختلال گردد، تونر به سطح کاغذ منتقل نمی‌شود و صفحاتی به صورت سفید چاپ می‌گردند.

خرابی کارتریج پرینتر

احتمالا می‌دانید که پرینتر به وسيله کارتریج اسناد را چاپ میکند. در واقع کارتریج با انتقال تونر به درام سبب چاپ اسناد می‌گردند. حال اگر کارتریج خالی باشد و یا دچار اختلال شود، صفحات سفید رنگ چاپ می‌گردند.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

خرابی لیزر پرینتر

از دیگر اجزای تشکیل دهنده مهم پرینتر می‌توان به لیزر آن اشاره کرد که نقش مهمی در چاپ اسناد دارد و در صورت خرابی می‌تواند سبب سفید چاپ کردن پرینتر گردد.

روش های رفع سفید چاپ کردن پرینتر

روش های رفع سفید چاپ کردن پرینترهمان طور که تا اینجای کار متوجه شدید، دلایل مختلفی وجود دارند که سبب شده است برگه هایی سفید رنگ روی اسناد چاپ شود. روش های مختلفی برای رفع سفید چاپ کردن پرینتر وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد؛

به روز رسانی فریمویر پرینتر

اولین و راحت ترین راهی که می‌توانید برای حل مشکل سفید چاپ کردن پرینتر انجام دهید، می‌توان به آپدیت کردن فریمویر پرینتر اشاره کرد.

برای این کار باید به سایت پشتیبانی کننده پرینتر مراجعه کنید و بر اساس مدل پرینتر خود فایل فریمویر مناسب را دانلود کرده و روی دستگاه نصب کنید. دستگاه را روشن کرده و اقدام به چاپ کنید. اگر هنوز هم دستگاه برگه های سفید رنگی چاپ کنید، مورد بعدی را امتحان کنید.

بیشتر بخوانید:تعویض و تعمیر فیوزینگ پرینتر (آشنایی با علائم خرابی)

سرویس و تعمیر لیزر پرینتر

همان طور که گفتیم وجود کثیفی یا اختلال در لیزر میتواند سبب سفید چاپ شدن پرینتر گردد. برای این کار شما به متخصص نیاز خواهید داشت تا بخش لیزر پرینتر را مورد بررسی قرار دهند. از طرفی می‌توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیر پرینت به حل این مشکل بپردازيد. توجه داشته باشید که اگر متخصص نتواند لیزر را تعمیر کند، باید اقدام به تعویض لیزر بکنید.

سرویس هد پرینتر

سرویس هد پرینترتوجه داشته باشید که در پرینتر هایی که به وسيله جوهر به چاپ اسناد می‌پردازند، قسمتی به نام هد رنگ را به سطح کاغذ منتقل میکند‌. حال اگر هر گونه اختلالی در قسمت هد دستگاه ایجاد شود و یا رنگ موجود در کانال های هد خشک یا تمام شود، پرینتر اقدام به چاپ اسنادی سفید رنگ خواهد کرد.

سایت تعمیر پرینت، مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر است که انواع مشکلات آن نظیر خرابی کارتریج و تعویض وت عمیر درام پرینتر  را انجام می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان، کافی است با شماره تلفن ما تماس بگیرید.02188929447 

تعمیر و تعویض کارتریج پرینتر

همان طور که فهمیدیم، از دیگر دلایل سفید چاپ کردن پرینتر می‌توان به وجود اختلال در کارتریج اشاره کرد‌. کارتریج باید توسط متخصصان بررسی گردد تا در صورت وجود خرابی، شکستگی، تمام شدن رنگ و … تعمیر شود. البته گاهی اوقات کارتریج قابل تعمیر نیست و نیاز است که تعویض گردد.

توجه داشته باشید که علاوه بر پرینتر هایی که چاپ سیاه و سفید دارند، پرینتر هایی که به صورت رنگی نیز چاپ می‌کنند گاهی اوقات با مشکل سفید چاپ کردن مواجه می‌شوند.

لیست هزینه تعمیر پرینتر (قیمت تعمیر پرینتر چقدره؟1403)

اگر پرینتر شما رنگی است و دارای چنین مشکلی است، ابتدا به آرامی کارتریج دستگاه را بیرون آورید و سپس به آرامی و تکان دهید. کارتریج را در جای خود قرار دهید و تست کنید، اگر مشکل حل نشده باشد بهتر است روش بعدی را امتحان کنید.

ناگفته نماند که تکان دادن کارتریج سبب می‌شود که مقدار جوهر باقی مانده بر روی اسناد چاپ گردد. ولی اگر جوهر تمام شده باشد باید جوهر کارتریج پر گردد.

البته بهتر است بدانید که در پرینتر های امروزی در صورت تمام شدن جوهر کارتریج پیامی جهت اطلاع از پایان جوهر بر روی سیستم ظاهر می‌شود در نتیجه اگر مشکل سفید چاپ کردن پرینتر مربوط به تمام شدن کارتریج باشد شما به راحتی از روی سیستم متوجه خواهید شد.

در صورتی که مشکل ایجاد شده مربوط به کارتریج نباشد، می‌توانید هد چاپگر را بررسی کنید. برای بررسی این مورد می‌توانید با مراجعه به سایت های معتبر روش انجام کار را یاد بگیرید. اگر نتوانید خودتان به حل مشکل بپردازيد، می‌توانید از متخصصان این زمینه کمک بگیرید.

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر + راه حل مشکل

اگر باز هم نتوانستید مشکل سفید چاپ کردن پرینتر را حل بکنید، می‌توانید روش بعدی را امتحان کنید. احتمالا باید این مشکل شما به دلیل کثیفی جوهر کارتریج باشد‌. برای تمیز کردن آن می‌توانید به روش زیر اقدام کنید؛ ابتدا وارد Devices شوید و گزینه Control panel را انتخاب کنید. روی گزینه Start pronters کلیک کنید و وارد preferences شوید. در زبانه services گزینه Clean lnk cartridges را انتخاب کنید.

همان طور که تا اینجای کار متوجه شدید، دلایل مختلفی وجود دارد که می‌توانند سبب سفید چاک کردن پرینتر گردند که از جمله می‌توان به خرابی کارتریج و یا تمام شدن جوهر و مواردی از این دست اشاره کرد.

روش هایی اشاره کرد که شما می‌توانید با امتحان کردن آن ها به رفع سفید چاپ کردن پرینتر بپردازید. اگر به هر دلیلی باز هم نتوانستید مشکل پرینتر خود را حل کنید، می‌توانید با مراجعه به نمایندگی تعمیرات پرینتر و مشاوره گرفتن با متخصصان حرفه ای به تعمیر پرینتر خود بپردازید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *