وبلاگ

رفع صدای پرینتر

رفع صدای پرینتر

پرینترها همانند دیگر دستگاه های چاپ بر اساس ظرفیت مشخصی طراحی و ساخته شده اند. این بدان معنی است که شما در صورت درخواست چاپ بالاتر از ظرفیت مشخص از پرینتر، شاهد ایجاد مشکلات زیادی مانند رفع صدای پرینتر در دستگاه خواهید شد. هر چند که دلایل مختلفی وجود دارند که می‌توانند سبب ایجاد صداهای ناهنجار از پرینتر گردند.

🏢 برای تعمیرات انواع پرینتر در تهران کنار شما هستیم! 🏢

دلایل صدا دادن پرینتر و روش های رفع آن

همان طور که گفتیم دلایل زیادی سبب ایجاد صدا در پرینتر می‌گردند که در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد و روش هایی برای رفع صدا ارائه خواهیم داد؛دلایل صدا دادن پرینتر و روش های رفع آن

1-تمام شدن شارژ کارتریج

یکی از دلایل ساده ای که سبب ایجاد صدا در پرینتر میگردد، تمام شدن شارژ کارتریج میباشد. راه حل رفع این مشکل راحت است و شما تنها کافی است هر چند وقت یک بار مخزن کارتریج را شارژ کنید. البته اگر کارتریج خراب شده باشد، می‌توانید به تعمیر و یا تعویض و سپس شارژ مخزن اقدام کنید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

2-خرابی چرخ دنده ها

یکی دیگر از عواملی که سبب ایجاد صدا در پرینتر میگردد، خرابی چرخ دنده ها میباشد. کارتریج پرینتر از تعدادی چرخ دنده تشکیل شده است که اگر این چرخ دنده ها به درستی فعالیت نکنند، کارتریج خراب شده و در نتیجه صدایی ناهنجار در پرینتر ایجاد میشود. بهترین راه برای رفع صدای پرینتر در این مورد، روغن کاری چرخ دنده ها است. اگر بعد از بررسی چرخ دنده باز هم شاهد ایجاد صدا در پرینتر بودیم، باید اقدام به تعویض یا تعمیر چرخ دنده ها کنیم.

3-خرابی موتور

تعمیر و تعویض فیوزینگ پرینتر در محلدر بررسی دلایل ایجاد صدای ناهنجار در پرینتر ممکن است با خرابی موتور آن روبرو شویم. خرابی موتور در پرینتر صدایی بسیار بد و ناهنجار تولید می‌کند و برای رفع صدای پرینتر شما باید به تعمیر و یا در نهایت تعویض پرینتر بپردازید. ناگفته نماند که هزینه تعمیر یا تعویض پرینتر بالا بوده و شما برای حل آن به یک متخصص نیاز خواهید داشت.

4-خرابی مگنت پرینتر

از دیگر اجزای تشکیل دهنده کارتریج پرینتر می‌توان به مگنت اشاره کرد. به این صورت که مگنت از دو لایه ساخته شده است و به چاپ اسناد کمک میکند. حال اگر هر کدام از این لایه ها دچار خرابی شود، صدایی ناهنجار در پرینتر به هنگام چاپ ایجاد میشود. برای رفع صدای پرینتر در این مورد فقط باید به تعویض مگنت بپردازید.

5-خرابی هیتر فیوزینگ

استفاده از کاغذ نامناسب می‌تواند هیتر فیوزینگ پرینتر را تحت فشار قرار داده و سبب خرابی آن گردد. از طرفی خرابی هیتر پرینتر را به صدا در می آورد. هیتر جوهر را روی کاغذ پخش می‌کند. به دلیل اختصاص بودن تعمیر هیتر بهتر است در صورت خرابی به نمایندگی تعمیر پرینت مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:تعویض و تعمیر فیوزینگ پرینتر (آشنایی با علائم خرابی)

6-خرابی کاغذ کش پرینتر

تعمیر پرینتر اپسون در محلاز دیگر دلایل تولید صدا توسط پرینتر می‌توان به خرابی کاغذ کش آن اشاره کرد. توجه داشته باشید که کاغذ کش پرینتر به طور طبیعی صدا ایجاد می‌کند. در نتیجه شما باید ابتدا طبیعی و غیر طبیعی بودن صدای کاغذ کش را تشخیص دهید.

7-خرابی ریل اسکنر

در پرینتر های چند کاره ممکن است صدای تولید شده از آن به ریل اسکنر مربوط باشد. برای رفع صدای پرینتر به هنگام خرابی اسکنر بهتر است ریل را در فواصل زمانی منظم روغن کاری کنید.

سایت تعمیر پرینت، مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر است که انواع مشکلات آن نظیر خرابی کارتریج و تعویض وت عمیر درام پرینتر  را انجام می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان، کافی است با شماره تلفن ما تماس بگیرید.02188929447 

8-قرار دادن نادرست کارتریج در پرینتر

اگر پس از بررسی موارد گفته شده باز هم نتوانستید علت ایجاد صدای بد توسط پرینتر را بفهمید، بهتر است نحوه جایگذاری کارتریج در پرینتر را بررسی کنید. هنگام جایگذاری صحیح کارتریج در پرینتر صدای ضعیف کلیک مانندی به گوش می‌رسد.

لیست هزینه تعمیر پرینتر (قیمت تعمیر پرینتر چقدره؟1403)

9-خرابی لیزر پرینتر

احتمال خرابی لیزر پرینتر بسیار پایین است ولی گاهی اوقات صدای بد ایجاد شده توسط پرینتر می‌تواند به علت خرابی لیزر رخ بدهد. تعمیر لیزر پرینتر نیز امری تخصصی است و بهتر است به هنگام مواجه شدن با چنین مشکلی و رفع صدای پرینتر، به نمایندگی تعمیر پرینت مراجعه کنید و یا با مشاوران آن تماس حاصل نمایید.

10-از کار افتادن کاغذ کش پرینتر

کاغذ کش پرینتر نیز همانند خود پرینتر یک ظرفیت مشخصی دارد و ممکن است پس از مدتی استفاده دچار استهلاک شده و خراب گردد. این قطعه از پرینتر ضمن ایجاد صدا در پرینتر سبب گیر کردن کاغذ نیز می‌گردد.

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر + راه حل مشکل

روش های دیگر رفع صدای پرینتر

اگر پس از بررسی موارد گفته شده باز هم صدای بد در پرینتر به گوش رسید بهتر است راه‌حل های زیر را نیز امتحان کنید؛خدمات تعمیر مین برد پرینتر اپسون

ریست کردن دستگاه

برای ریست کردن پرینتر ابتدا باید برق پرینتر را به هنگام روشن بودن آن قطع کنید. سپس تمامی اجزای دیگری که پرینتر متصل هستند جدا کنید در نهایت دکمه روشن خاموش را به مدت ۱۵ ثانیه فشار دهید تا دستگاه ریست شود. سعی کنید تمام مراحل گفته شده را به درستی انجام دهید چرا که در غیر این صورت دستگاه شما ریست نخواهد شد.

به روز رسانی نرم افزار پرینتر

بهتر است هر از چند گاهی نرم افزار پرینتر را به روز رسانی کنید.

چگونه می‌توانیم صدای ناهنجار پرینتر را تشخیص دهیم؟

طبیعتا وقتی برای مدتی از پرینتر استفاده کردیم، میتوانیم صدای آن را به هنگام کارکرد درست تشخیص دهیم. در واقع اگر پرینتر به درستی کار کند، یک صدای مشخصی از خود تولید می‌کند. در صورت خرابی اقدام به تولید صدای ناهنجار خواهد کرد.

از آن جایی که میزان ایجاد صدا در میزان ایجاد خرابی موثر است در نتیجه سعی کنید همیشه به صدای ایجاد شده از پرینتر توجه داشته باشید.

نمایندگی تعمیر پرینت

پرینتر یکی از دستگاه های بسیار ضروری و مورد نیاز در عصر حاضر است که کمک بسیار زیادی در بخش اداری به افراد می‌کند و در صورت کارکرد نادرست می‌تواند کار افراد را به تعویق بیاندازد. ضمن این که انواع مختلفی از پرینتر ها در بازار وجود دارند که شما می‌توانید بر اساس نیاز خود از انواع آن ها سفارش دهید.

نمایندگی تعمیر پرینت ضمن ارائه انواع مختلفی از پرینتر ها بر اساس سلیقه، نیاز و بودجه شما به ارائه خدمات پس از فروش نیز می‌پردازد. شما می‌توانید در صورت نیاز به متخصص و یا دیدن ایراداتی دیگر در دستگاه، با نمایندگی تعمیر پرینت تماس حاصل کرده و به رفع صدای پرینتر بپردازید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *