وبلاگ

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر و راه حل مشکل

گیر کردن کاغذ در پرینتر

یکی از مشکلاتی که کاربران به هنگام کار کردن با پرینتر مواجه می‌شوند، گیر کردن کاغذ در آن است. طبیعتا با گیر کردن کاغذ در پرینتر عملکرد آن دچار مشکل شده و دیگر نمی‌تواند به درستی به چاپ اسناد بپردازد. دلایل مختلفی برای گیر کردن کاغذ در پرینتر وجود دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

🏢 برای تعمیرات انواع پرینتر در تهران کنار شما هستیم! 🏢

دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر

دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتربرخی از دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر به شرح زیر میباشد؛

1-جایگذاری اشتباه کاغذ در پرینتر

یکی از اشتباهات رایجی که افراد در استفاده از پرینتر مرتبک میشوند، قرار دادن ناصحیح و اشتباه کاغذ در سینی پرینتر است. همین امر میتواند سبب گیر کردن کاغذ در دستگاه گردد و عملکرد آن را مختل کند.

بسیاری از پرینتر ها سینی های مخصوصی دارند که اندازه و عرض و ارتفاع آن بر اساس ابعاد کاغذ تنظیم می‌شوند. بهتر است قبل از لمس دکمه چاپ، ابعاد کاغذ را بر اساس ابعاد سینی تنظیم کنید. در این صورت کاغذ به صورت درست و نه به حالت کج یا شکسته وارد پرینتر میگردد.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

2-استفاده از کاغذهای سنگین و یا ضخیم

توجه داشته باشید که پرینتر های مختلف کاغذهای مشخصی را پشتیبانی می‌کنند و شما باید بر اساس ظرفیت و نوع پرینتر اقدام به تهیه کاغذ بکنید.

برای تشخیص نوع کاغذ استاندارد برای پرینتر می‌توانید به دفترچه راهنما و یا اطلاعات هک شده روی دستگاه نگاه کنید. استفاده از کاغذهای سنگین و یا ضخیم تر از اندازه متوسط و استاندارد پرینتر می‌تواند سبب گیر کردن کاغذ در پرینتر گردد.

3-استفاده از کاغذهای چروکیده و یا دارای منگنه

توجه داشته باشید که شما باید از کاغذهای صاف و نو برای پرینت در دستگاه پرینتر استفاده کنید. برخی از افراد به اشتباه از کاغذ های نم دار، چروکیده و یا دارای منگنه در دستگاه پرینتر استفاده می‌کنند. چنین کاغذهایی در کاغذ کش پرینتر گیر می‌کنند و اختلالات بسیار زیادی در دستگاه ایجاد می‌کنند.

بیشتر بخوانید:تعویض و تعمیر فیوزینگ پرینتر (آشنایی با علائم خرابی)

4-استفاده از کاغذهای نا متناسب با تنظیمات در پرینتر

کاغذهای نا متناسب با تنظیمات در پرینترهمان طور که گفتیم هر یک از پرینتر ها از نوع مشخصی از کاغذها برای چاپ استفاده می‌کنند. علاوه بر استفاده از کاغذ مناسب برای چاپ، شما باید کاغذ متناسب با تنظیمات تعیین شده در دستگاه را وارد پرینتر کنید.

به عنوان مثال اگر در تنظیمات شما در روی دستگاه کاغذ A4 باشد ولی کاغذی که در دستگاه قرار میدهد، A3 باشد، احتمال گیر کردن کاغذ در دستگاه وجود دارد.

5-نوع کاغذ

استفاده از کاغذهای بی کیفیت و نازک نیز می‌تواند یکی از عوامل گیر کردن کاغذ در پرینتر به حساب بیاید. در نتیجه سعی کنید تمامی تنظیمات و استاندارد ها ارائه شده در دستگاه پرینتر را مطالعه کرده و بر اساس آن اقدام به پرینت کنید.

6-تنظیمات کاغذ کش پرینتر

پیکاپ یا کاغذ کش حالت استوانه ای شکل دارد و دارای پرزهایی است که به کمک آن کاغذ ها را به درون دستگاه می‌کشد. گاهی اوقات پس از استفاده مداوم از دستگاه پرینتر، پرز های پیکاپ از بین می‌رود و دیگر نمی‌تواند کاغذها را به درستی به درون دستگاه بکشد و نتیجه آن گیر کردن و انباشته شدن کاغذ در پرینتر است. بهتر است هر از چند گاهی به سرویس پرینتر و تعویض چنین قسمت هایی از آن بپردازید.

سایت تعمیر پرینت، مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر است که انواع مشکلات آن نظیر خرابی کارتریج و تعویض وت عمیر درام پرینتر  را انجام می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان، کافی است با شماره تلفن ما تماس بگیرید.02188929447 

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینترتا اینجای کار با دلایل مختلف گیر کردن کاغذ در پرینتر آشنا شدیم، در ادامه به ارائه روش های مختلف جهت رفع گیر کردن کاغذ خواهیم پرداخت؛

1-گیر کردن کاغذ در ورودی پرینتر

معمولا وقتی کاغذ در ابتدای پرینتر گیر میکند، به راحتی و با صبر می‌توان کاغذ گیر کرده را از دستگاه بیرون آورد. بهتر است برای در آوردن کاغذ گیر کرده در ورودی پرینتر از هر دو دست خود استفاده کنید.

لیست هزینه تعمیر پرینتر (قیمت تعمیر پرینتر چقدره؟1403)

2-گیر کردن کاغذ در اطراف کارتریج

برای بیرون آوردن کاغذی که در نواحی اطراف کارتریج گیر کرده است، بهتر است درب پرینتر را باز کرده و کارتریج را بیرون آورید، سپس کاغذ را از کارتریج جدا کنید. توجه داشته باشید که اگر باز هم کاغذی در دستگاه گیر کرده باشد، بهتر است به مراجع متخصص همچون تعمیر پرینت مراجعه کنید.

-گیر کردن کاغذ در داخل پرینتر

گاهی اوقات پرینتر شروع به چشمک زدن می‌کند که این بدان معنی است که کاغذ درون پرینتر گیر کرده است. برای این که بتوانید کاغذ را از درون پرینتر خارج کنید ابتدا باید آن را از برق جدا کنید و اجازه دهید تا دستگاه خنک شود. سپس درب های خروجی دستگاه را باز کنید و به کمک دو دست خود، کاغذ را از دستگاه بیرون آورید.

روش های جلوگیری از گیر کردن کاغذ درون پرینتر

همان طور که فهمیدیم دلایل مختلفی وجود دارند که سبب گیر کردن کاغذ درون دستگاه می‌گردند. بهتر است قبل از این که کاغذ درون دستگاه گیر کند، به کمک روش هایی از این امر دردسر ساز جلوگیری کنید؛

  • در قدم اول سعی کنید که کاغذ را به درستی درون سینی پرینتر قرار دهید و آن را با عرض و ارتفاع آن تنظیم کنید.
  • سعی کنید از کاغذهایی استفاده کنید که کیفیت بالایی دارند و نازک یا کلفت نیستند.
  • دفترچه راهنما یا اطلاعات هک شده روی دستگاه را به خوبی مطالعه کنید تا بدانید دستگاه از چه نوع کاغذهایی پشتیبانی می‌کند.
  • کاغذ را بر اساس تنظیمات ارائه شده در دستگاه وارد پرینتر کنید.
  • کاغذ گیر کرده درون پرینتر را چگونه بیرون آوریم؟ برای بیرون آوردن کاغذی که درون پرینتر گیر کرده است بهتر است تمامی درب های دستگاه را باز کنید و به آرامی کاغذ را بیرون بکشید.

علت گیر کردن کاغذ درون پرینتر چیست؟

دلایل مختلفی وجود دارد که سبب می‌شوند کاغذ درون پرینتر گیر کند که از جمله می‌توان به تنظیمات چاپگر، اندازه و کیفیت کاغذ و نوع کاغذ اشاره کرد.

راه های پیشگیری از گیر کردن کاغذ درون پرینتر چیست؟ بهتر است قبل از پرینت، کاغذ و اندازه مناسب پرینتر را بررسی کنید. کاغذ را به درستی در جایگاه پرینت قرار دهید. از کاغذهای چروک شده یا منگنه دار استفاده نکنید. هر از چند گاهی پرینتر و اجزای آن را سرویس کنید تا در صورت داشتن خطا و یا ایراد در برخی از قسمت های دستگاه، تعمیر شده و از گیر کردن کاغذ جلوگیری به عمل آورده شود.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *