وبلاگ

لیست هزینه تعمیر پرینتر

لیست هزینه تعمیر پرینتر

برای این که بتوانیم هزینه تعمیر پرینتر در محل را برآورد کنیم، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیریم. در واقع مدل و نوع لیزر از جمله جوهری، لیزری و یا سوزنی بودن لیزر بر هزینه تعمیر آن تاثیر دارد. البته عوامل دیگری نیز نظیر چند کاره و یا تک کاره بودن پرینتر نیز بر هزینه تعمیر آن تأثیرگذار است که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

🏢 برای تعمیرات انواع پرینتر در تهران کنار شما هستیم! 🏢

قطعاتی که در پرینتر لیزری خراب می‌شوند!

قطعاتی مثل فیلم فیوزینگ، قطعات کارتریج، مگنت، فوم رولر، درام، قطعات کاغذ کش، پیکاپ، پد و … از جمله قطعاتی هستند که در پرینتر های لیزری بیشتر دچار خرابی می‌شوند. کارتریج های لیزری که از نوع رنگی هستند، اگر به صورت نامناسب و غیر استاندارد شارژ شوند، باعث از کار افتادن کارتریج و در نهایت پرینتر می‌گردند.هزینه تعمیر پرینتر

هزینه تعمیر پرینتر لیزری

به طور کلی هزینه تعمیر پرینتر لیزری رنگی بین ۴۰۰ الی ۶۵۰ هزار تومن متغیر است و هزینه تعمیر پرینتر با چاپ سیاه و سفید بین ۲۵۰ الی ۴۰۰ هزار تومان میباشد. توجه داشته باشید که در تعمیرات پرینتر سعی می‌شود که تا حدالامکان قطعات معیوب تعمیر شوند تا هزینه تعمیر پرینتر افزایش نیابد. لیست زیر هزینه اجرت تعمیر قطعات مختلف پرینتر لیزری میباشد؛

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

هزینه سرویس  قطعات پرینتر لیزری
۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومان تعویض فیلم فیوزینگ و پرس پرینتر
۱۸۰ الی ۲۲۰ هزار تومان تعویض برد پاور، برده‌ های فرمتر
۱۸۰ الی ۴۵۰هزار تومان تعمیر لیزر اسکنر در پرینتر های لیزری
۲۵۰ الی ۳۵۰ هزار تومان تعویض پیکاپ و پد کاغذ کش در پرینترهای لیزری
۳۰۰ الی ۴۵۰ هزار تومان تعمیر یونیت و فیدر اسکنر

هزینه تعمیر پرینترهای جوهر افشان

هزینه تعمیر پرینترهای جوهر افشان از ۳۵۰ الی ۵۵۰ هزار تومان متغیر است. توجه داشته باشید که تعمیر پرینتر های جوهر افشان به دقت و تخصص بالایی نیاز خواهد داشت در نتیجه تعمیر چنین پرینتر هایی را به دست هر کسی نسپارید.

نکته مهم دیگر این است که بخش هد در پرینتر های جوهر افشان از ارزش بالا و نقش اساسی برخوردار است در نتیجه پرینتر جوهر افشان تا زمانی ارزش و قابلیت تعمیر دارد که هد خشک نشده، نسوخته و یا خراب نشده باشد.

بیشتر بخوانید:تعویض و تعمیر فیوزینگ پرینتر (آشنایی با علائم خرابی)

در غیر این صورت اگر هد پرینتر خراب شود، شما باید پرینتری دیگر تهیه کنید. هزینه تعمیر پرینتر در محل برای پرینتر های جوهر افشان به نوع خرابی و البته برند خود پرینتر بستگی دارد و به دو الی چهار ساعت زمان نیاز خواهد داشت.

هزینه سرویس قطعات پرینتر جوهر افشان
۳۰۰ الی ۵۵۰هزار تومان سرویس و تعمیر تخصصی هد
۴۵۰ الی ۸۰۰ هزار تومان تعمیر کاغذ کش پرینتر، سرویس مسیر ورودی و خروجی کاغذ، تعویض پیکاپ و پد
۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار تومان سرویس و تعویض استیشن کلینر
۵۰۰ الی ۶۵۰هزار تومان تعویض تسمه کریج
۴۵۰ الی ۵۸۰ هزار تومان سرویس و تعویض نوار اینکودر
۲۵۰ الی ۳۵۰ هزار تومان سرویس و تعمیر موتور کریج
۳۵۰ الی ۷۰۰ هزار تومان تعمیر برد پاور و برد فرمتر

نحوه نگهداری صحیح از پرینتر های جوهر افشان

نحوه نگهداری صحیح از پرینترهمان طور که گفتیم استفاده و نگهداری از پرینتر های جوهر افشان به دقت و توجه زیادی نیاز دارد در نتیجه سعی کنید موارد زیر را رعایت کنید؛

استفاده مداوم از پرینتر؛ برای این که هد دستگاه خشک نشود شما باید هر ۱۲ روز حداقل یک بار دستگاه را به کار انداخته و سندی را چاپ کنید. این کار هد دستگاه را به کار می اندازند و جلوی خشک شدن آن را می‌گیرد.

استفاده از جوهر مناسب؛ جوهر پرینتر علاوه بر این که در کیفیت و وضوح اسناد چاپ شده تأثیر دارد بلکه در روند فعالیت و طول عمر مفید خود دستگاه پرینتر نیز تأثیرگذار است.

سایت تعمیر پرینت، مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر است که انواع مشکلات آن نظیر خرابی کارتریج و تعویض وت عمیر درام پرینتر  را انجام می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان، کافی است با شماره تلفن ما تماس بگیرید.02188929447 

هزینه تعمیر پرینتر های حرارتی

پرینترهای لیبل زن و یا فیش پرینتر ها در دسته پرینترهای حرارتی قرار می‌گیرند که امروزه به دلیل گسترش بسته بندی و کارهایی از این دست، کاربردهای فراوانی پیدا کرده اند.

به طور کلی هزینه تعمیر پرینتر های حرارتی از ۸۰ الی ۲۰۰ هزار تومان متغیر است. در این نوع از پرینتر ها نیز هد چاپ قطعه اصلی پرینتر را تشکیل داده است که باید با دقت از آن نگهداری گردد‌. سعی کنید همواره از جوهر های مرغوب و با کیفیت استفاده کنید تا طول عمر هد دستگاه افزایش یابد.

قطعات پرینتر حرارتی هزینه سرویس
سرویس و تعمیر غلتک پرس پرینتر حرارتی ۷۰ الی ۱۱۰ هزار تومان
سرویس و تعمیر تخصصی هد چاپ در پرینترهای حرارتی ۱۰۰ الی ۱۸۰ هزار تومان
سرویس و تعمیر تسمه های حرکتی چرخ دنده ها ۵۰ الی ۱۵۰ هزار تومان
تعمیر برد و مدار الکترونیکی ۱۲۰ الی ۱۸۰ هزار تومان
سرویس و تعمیر سنسور ریبون ۶۰ الی ۱۰۰ هزار تومان
سرویس جنرال پرینتر حرارتی ۸۵ الی ۱۴۰ هزار تومان

مشکلات رایج در پرینتر های حرارتی

مشکلات رایج در پرینترکمرنگ بودن چاپ بارکد؛ اگر حرارت مابین لیبل و هد حرارتی به مقدار مورد نظر نباشد، چاپ بارکد به حالت کمرنگ در می آید.

ایجاد خطوط مورب روی بارکد؛ اگر هد روی نوار ریبون به درستی قرار نگیرد، خطوط مورب روی اسناد ایجاد میشود. شما می‌توانید ابتدا این مورد را خودتان بررسی کنید ولی اگر باز هم مشکل برطرف نشد می‌توانید به کارشناسان مجموعه تعمیر پرینت تماس برقرار کنید‌.

ایجاد فضای خالی روی بارکد ها؛ اگر هد پرینتر کثیف یا دچار استهلاک شود، فضای خالی بین بارکد ها ایجاد می‌گردد. برای این که بتوانید این مشکل را حل کنید باید با متخصصان مجموعه تعمیر پرینت تماس برقرار کنید.

تا اینجای کار فهمیدید که هزینه تعمیر پرینتر به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله می‌توان به نوع و برند خود پرینتر، میزان خرابی و … اشاره کرد. البته گاهی اوقات به دلیل خرابی گسترده در برخی از قطعات پرینتر، قابل تعمیر نیست و نیاز که یا قطعه و یا کلا خود دستگاه تعویض گردد. در لیست به طور خلاصه به هزینه تعمیر پرینترهای مختلف اشاره شده است؛

اسم پرینتر هزینه تعمیر
پرینتر لیزری ۲۵۰ الی ۴۰۰ هزار تومان
پرینتر جوهر افشان ۳۵۰ الی ۵۵۰ هزار تومان
پرینتر حرارتی ۸۰ الی ۲۰۰ هزار تومان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *