وبلاگ

آشنایی با انواع ارور های پرینترها

انواع ارور های پرینترها

پرینتر ها همانند دیگر دستگاه ها و ابزار های الکتریکی نحوه استفاده مشخصی دارند و شما باید به درستی از آن ها استفاده کنید. حال اگر شما در طول مدت زمان زیادی از پرینتر خود به درستی استفاده نکنید، پرینتر دچار مشکل میشود و ارورهایی روی آن نمایان میگردند.در ادامه با انواع ارورهای پرینترها آشنا خواهید شد.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

چه زمانی ارورهای پرینتر به وجود می آیند؟

دلایل مختلفی وجود دارند که سبب میشوند پرینتر دچار ارور شود. به عنوان مثال گاهی اوقات به دلایل نرم افزاری پرینتر ارور میدهد که در این شرایط پیامی در کامپیوتر مبنی بر اطلاع دادن این ارور نمایش داده میشود.

گاهی اوقات نیز قطعات و یا درایو های پرینتر خراب میشوند که در این شرایط نیر چراغ چشمک زن خود دستگاه روشن میگردد. برای این که بتوانید به حل این ارور ها بپردازید، ابتدا باید علت ارور پرینتر را تشخیص دهید و پس از آن اقدام به رفع ارور بکنید.

گاهی اوقات نیز ارورهایی در پرینتر ایجاد میشوند که علت آن خراب شدن قطعاتی همچون مگنت، کارتریج، درام، برد و … هستند. پرینتر برای این که بتواند این ارورها را به شما اطلاع دهد، بسته به نوع و برند پرینتر از اعداد یا حروف انگلیسی و یا ترکیبی از هر دو استفاده میکند.

کد خطای پرینترها در ویندوز

کد خطای پرینترها در ویندوزهمان طور که گفتیم نوع دیگری از خطاها و ارورهای پرینتر به صورت نرم افزاری هستند و روی ویندوز نمایش داده میشوند و برای رفع آن ابتا شما باید بدانید که علت ایجاد چنین اروری چه بوده است.

ارور Access Denied

این ارور پرینتر به دلایل مختلفی بر روی ویندوز نمایان میشود که از جمله میتوان به موارد زیر اشاره کرد؛

 • اگر شما نتوانید به سیستم وارد شوید و در واقع اطلاعات ورود به سیستم را فراموش کرده باشید، با این خطا مواجه خواهید شد.
 • از دیگر دلایل این خطا میتوان به عدم نصب صحیح پرینتر در ویندوز اشاره کرد.
 • اگر سرویس File and Printer Sharing بر روی پرینتر نصب باشد، احتمال ایجاد چنین خطایی وجود خواهد داشت.

برای رفع این خطا باید به شکل زیر عمل کنید؛

لیست هزینه تعمیر پرینتر (قیمت تعمیر پرینتر چقدره؟1403)

 • بهتر است شبکه پرینتر را به درستی بررسی کنید و از صحت اتصال آن اطمینان حاصل کنید.
 • برای این که بدانید پرینتر به درستی نصب شده است میتوانید Devices and Printers بررسی کنید.

ارور Unable to install driver of printer

معمولا وقتی پرینتر برای بار اول روی ویندوز نصب میگردد و یا ویندوز به روز رسانی میشود، این ارور پرینتر روی ویندوز ظاهر میگردد. برای رفع این ارور به صورت زیر اقدام کنید؛

 • درایو پرینتر را به روزرسانی کنید.
 • مودم، کارت گرافیک، کارت شبکه، صدا و … را غیر فعال کنید.
 • و در آخر پرینت اسپولر را درون ویندوز فعال کنید.

ارور Supply memory error

اگر کارتیرج به درستی نصب نشده و روی پرینتر شناسایی نشود، ارور Supply memory error روی ویندوز نمایش داده میشود. البته شارژ ناصحیح و غیر استاندارد کارتریج از دیگر دلایل ظاهر شدن این ارور روی ویندوز است. برای رفع این مشکل میتوانید به صورت زیر اقدام کنید؛

 • تمامی اتصالات و قطعات پرینتر را به درستی بررسی کنید.
 • نوارهای محافظ اطراف کارتریج را جدا کنید.

ارور پیام ok در هنگام گرفتن پرینت

اگر سایز کاغذی که در سینی پرینتر قرار داده اید، با سایر تنظیمات اعمال شده به پرینتر در ویندوز هماهنگ نباشد، پیامی روی ویندوز ظاهر میشود. برای رفع آن میتوانید سایز سینی را به سایز کاغذ هماهنگ کنید.

سایت تعمیر پرینت، مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر است که انواع مشکلات آن نظیر خرابی کارتریج و تعویض وت عمیر درام پرینتر  را انجام می‌دهد. برای ارتباط با کارشناسان، کافی است با شماره تلفن ما تماس بگیرید.02188929447 

ارور روشن شدن سه چراغ پرینتر به صورت همزمان

اگر از دستگاه پرینتر به صورت درست نگهداری نشود و حشرات درون لیزر دستگاه لانه سازی کنند، احتمال دارد با ارور سه چراغ روشن پرینتر مواجه شوید. تنها راه حل رفع این مشکل، پاکسازی درون دستگاه پرینتر است.

ارور printer in an error state

ظاهر شدن ارور printer in an error state نشان دهنده وجود خطاهایی در خود پرینتر است. برای رفع این خطا میتوانید کارهای زیر را انجام دهید؛

علت گیر کردن کاغذ در پرینتر + راه حل مشکل

در مرحله اول سعی کنید از روشن بودن خود چاپگر مطمعن شوید و اتصالات و کابل های وای فای و ویندوز را به درستی بررسی کنید.

 • سپس مطمعن شوید که کاغذی درون دستگاه گیر نکرده است.
 • در نهایت میتوانید از بودن جوهر درون کاتریج یا تمام شدن آن مطمعن شوید.

راه حل های رفع ارورهای پرینتر

راه حل های رفع ارورهای پرینتردر ادامه به ارائه روش هایی پرداخته میشود که شما میتوانید به کمک آن به رفع انواع ارورهای پرینتر به راحتی و بدون دردسر بپردازید؛

بررسی اتصالات پرینتر

قبل از هر چیزی بهتر اتصالات و کابل های متصل به پرینتر را به دقت بررسی کنید چرا که ممکن است در اثر جا به جایی دستگاه به هر علتی، کابل و یا اتصالات آن جدا شده باشند. ناگفته نماند که اکثر خطاهای پرینتر به همین علت رخ میدهند.

بررسی نصب درایور ها

سعی کنید همواره درایور های نصب شده مربوط به پرینتر را درون ویندوز بررسی کنید و در صورت نیاز به آپدیت، آن را به روز رسانی کنید.

چنین مشکلات نرم افزاری سبب میشوند که پرینتر نتواند به درست یا اقدام به چاپ اسناد شما بکند. در نتیجه بهتر است هر از چند گاهی درایور های پرینتر را بررسی کنید و از نصب شدن درست آن ها اطمینان حاصل کنید.

سفید چاپ کردن پرینتر{رفع فوری مشکل سفید پرینت گرفتن}

تست عملکرد دستگاه

از دیگر اقداماتی که میتوانید در مراحل اولیه رفع ارورهای پرینتر انجام دهید، بررسی و تست عملکرد دستگاه است. این بدان معنی است که گزارشی از فعالیت های دستگاه دریافت کنید و پس از بررسی از ایرادات و خرابی های آن آگاه شوید. در این گزارش شما میتوانید از تمام شدن جوهر کارتریج، خرابی قطعات دیگر پرینتر از جمله مگنت، درام و … مطلع شوید و اقدام به حل مشکل کنید.

چاپ اسناد به صورت دوره ای

برخی از پرینتر ها به گونه ای طراحی شده اند که اگر به صورت مداوم و دوره ای از آن ها استفاده نشده و سندی چاپ نگردد، دچار خطا میشود.

برای رفع این مشکل بهتر است به صورت دوره ای اسنادی را درون پرینتر چاپ کنید حتی اگر نیازی به آن اسناد نداشته باشید. هدف از این کار این است که جلوی خشک شدن جوهر پرینتر را بگیریم و از بروز خطاهای این چنینی جلوگیری کنیم.

اگر پس از بررسی همه این موارد گفته شده، هنوز هم نتوانستید به رفع خطاها و ارورهای پرینتر خود بپردازید، بهتر است به نمایندگی تعمیر پرینت مراجعه کنید و با مشاوره با کارشناسان متخصص به حل مشکل پرینتر خود بپردازید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر پرینتر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *