وبلاگ

تعمیر برد چاپگر

تعمیر برد چاپگر

با توجه به این که پرینترها روزانه به تعداد دفعات زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرند، امکان بروز هر مشکل و خرابی در آن‌ها طبیعی است. برد چاپگر مهم‌ترین قسمت پرینتر به حساب می‌آید که امکان خرابی در آن بالا است و نیاز به تعمیر برد چاپگر دارد پس در هنگام استفاده باید این موضوع دقت کنید. ممکن است در حین کار با پرینتر یا هنگام روشن کردن متوجه شوید که دستورها انجام نمی‌شوند یا اطلاعات روی کاغذها چاپ نمی‌شوند. این امر نشان دهنده وجود خرابی در برد چاپگر یا فرمتر است. خدمات تعمیرات برد چاپگر به صورت حضوری و در محل قابل انجام است. در ادامه، نحوه تعمیرات و نشانه‌های خرابی این قطعه را شرح می‌دهیم.

برد چاپگر یا فرمتر  چه کاربردی در پرینتر دارد؟

یکی از اجزای داخلی پرینتر فرمتر یا برد نام دارد که به عنوان برد چاپی شناخته می‌شود. این برد وظیفه دارد اطلاعات موردنظر از کامپیوتر دریافت کرده و به سیستم موتور پرینتر بفرستد. پس می‌توان نتیجه گرفت که این برد بسیار مهم است و می‌تواند وظیفه اصلی در پرینتر را انجام دهد. به نحوی می‌توان گفت که این قطعه هم رده CPU در کامپیوتر خواهد بود.

برد چاپگر در پرینترهای لیزری وجود دارد که لازمه عملکرد صحیح این دستگاه پردازش و سازماندهی اطلاعات دریافتی از کامپیوتر خواهد بود. پس اگر مشکلی در این برد به وجود بیاید عملکرد کل پرینتر مختل شده و چاپ اسناد امکان‌پذیر نخواهد بود. فرمتر علاوه بر انتقال و پردازش اطلاعات، می‌تواند تمامی قطعات پرینتر را هم کنترل کند. این امر بدین معنی است که هنگام کار با پرینتر  و فشردن یک دکمه، فرمان ارسال شده به برد چاپگر می‌رسد تا توسط آن دستور موردنظر برای عملیات صادر شود.

🏢 برای تعمیرات برد چاپگر در تهران کنار شما هستیم! 🏢

چرا برد چاپگر خراب شده و به تعمیر نیاز پیدا می‌کند؟

معمولا از بردهای باکیفیتی در انواع پرینترها استفاده می‌شود، اما مانند هر قطعه دیگری ممکن است پس از مدتی ازکار افتاده و به تعمیر نیاز پیدا کنند. نوسانات برقی اولین عاملی است که می‌تواند به برد چاپگر آسیب وارد کند. این نوسانات فقط به وسیله کابل برق به وجود نمی‌آیند و ممکن است ورودی‌های LAN و USB هم این مشکل را به وجود بیاورند. این ورودی‌ها مستقیما به برد چاپگر وصل می‌شوند.

اگر قصد دارید از خرابی این قطعه جلوگیری کرده و عمر آن را افزایش دهید، سعی کنید اتصال‌های جانبی آن را کاهش دهید. در نتیجه، دیگر به تعمیرات برد چاپگر نیازی نخواهید داشت. اگر در منطقه ای که از پرینتر استفاده می‌کنید، نوسانات برق زیاد است، از محافظ استفاده کنید تا این احتمال نیز کاهش یابد.

بیشتربخوانید:تعمیر پرینتر در محل بصورت تخصصی با ضمانت فوری

نحوه تشخیص خرابی برد چاپگر یا فرمتر

نحوه تشخیص خرابی برد چاپگر یا فرمتر

محتمل‌ترین سوالی که برای شما پیش می‌آید این است که چگونه می‌توان تشخیص داد که برد چاپگر نیاز به تعمیر دارد و دچار خرابی شده است؟ معمولا چند نشانه برای این امر وجود دارد که عبارتند از:

  • اولین نشانه ای که با آن مواجه می‌شوید، شناخته نشدن پرینتر توسط کامپیوتر است که عموما با یک ارور متوجه آن خواهید شد. در این موقعیت وقتی پرینتر را به کامپیوتر وصل می‌کنید، هیچ اتفاقی نخواهد افتاد و دستگاه شناسایی نمی‌شود.
  • مورد دیگری که ممکن است با آن مواجه شوید، مختل شدن عملکرد صحیح پورت شبکه خواهد بود.
  • اگر در مواقعی ولتاژ نوسان پیدا کند، در آی سی‌های برد اختلال به وجود آمده و دچار سوختگی می‌شوند. در نتیجه برد چاپگر از کار خواهد افتاد و به خدمات تعمیرات برد چاپگر نیاز پیدا می‌کنید.

در صورت مشاهده این موارد، به هیچ عنوان نباید خودسرانه هیچ اقدامی انجام بدهید. برد چاپگر قطعه ای حساس است و حتما باید به دست افراد ماهر و متخصص تعمیر شود.

بیشتربخوانید:تعویض یا تعمیر پیکاپ رولر پرینتر در محل

نحوه تعمیر برد چاپگر

قبل از هر گونه اقدام برای تعمیرات برد چاپگر، در ابتدا از تکنسین بخواهید که پرینتر را به خوبی بررسی کند و اگر برد چاپگر دچار مشکل شده بود نسبت به تعمیر آن اقدام کند. هنگام عیب یابی ممکن است به اشتباه خرابی دیگر قطعات به برد چاپگر تعمیم داده شود که این امر هم به علت تحت کنترل بودن تمام پرینتر توسط این قطعه است. پس این نکته را به تکنسین یادآوری کنید تا متحمل هزینه‌های اضافی نشوید.

تکنسین در صورتی تعمیر برد فرمتر پرینتر را آغاز می‌کند که مشکل ایجاد شده قابل تعمیر باشد. تعمیر آن ممکن است از قطعات دیگر بیشتر طول بکشد. در این صورت ممکن است که تکنسین بیشتر از یک بار به محل شما اعزام شود. اگر آسیب به این قطعه زیاد باشد، معمولا قابل تعمیر نیست و چاره ای جز  تعویض برد پرینتر نخواهید داشت. در نتیجه، ممکن است هزینه پرداختی بیشتر شود. پس قبل از تماس با مراکز تعمیر، بودجه خود را متناسب سازی کنید.

🏢 نمایندگی تعمیر برد چاپگر در تهران؛ برای رفع مشکلات شما در شمال ، جنوب ، شرق و غرب تهران آماده است! 🏢نحوه تعمیر برد چاپگر

تعمیرات برد چاپگر چه مواقعی ضروری خواهد بود؟

به محض این که ارور شناسایی پرینتر در کامپیوتر را مشاهده می‌کنید، دیگر نمی‌توانید از پرینتر استفاده کنید. تا زمانی که این مشکل رفع نشود، امکان چاپ اسناد خود را نخواهید داشت. پس در این موقعیت است که تعمیرات برد چاپگر ضروری خواهد بود. اگر به دلیل نوسانات برقی برد چاپگر دچار مشکل شود و شما این اتفاق را نادیده بگیرید، خطر زیادی برای سایر قطعات پرینتر به همراه خواهد داشت و حتی ممکن است پرینتر پس از مدتی کاملا بسوزد.

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 02188929447 تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

نکاتی برای پیشگیری از خرابی برد پرینتر

بسیاری از مشکلاتی که برای این قطعه پیش می‌آید به راحتی قابل پیشگیری هستند. بدین منظور، باید از ایجاد نوسانات در پرینتر خودداری کنید. محافظ‌های الکتریکی بهترین راهی هستند که می‌توانند دستگاه‌های شما را  از  تعمیر برد پرینتر حفاظت کنند. از طرفی، از منبع برق خود اطمینان حاصل کنید و سپس دستگاه را به پریز متصل کنید.

نکاتی برای پیشگیری از خرابی برد پرینتراگر به محافظ برق دسترسی ندارید یا می‌خواهید از دستگاه خود بیشتر محافظت کنید، باید از یک پریز اتصال به زمین استفاده کنید. این قطعه می‌تواند بار الکتریکی ایجاد شده در پرینتر را به روی زمین تخلیه کند. در نتیجه، میزان رسیدن آسیب به برد چاپگر به حداقل خواهد رسید.

سایت تعمیر پرینتر، بهترین مرکز تعمیرات برد چاپگر

نحوه کارکرد پرینتر وابسته به قطعات داخلی آن است و اگر کارکرد یک قطعه مختل شود، در عملکرد کل پرینتر و چاپ اسناد نیز اختلال ایجاد می‌شود. برد پرینتر مهم‌ترین قطعه‌ای است که در چاپگر وجود دارد و بررسی منظم آن می‌تواند از تعویض آن جلوگیری کند. در این صورت، اگر به آن آسیب وارد شود، تنها با استفاده از تعمیرات برد چاپگر می‌توانید مشکلات آن را برطرف کنید. برای دریافت خدمات تعمیرات پرینتر می‌توانید با ما یعنی مرکز تعمیرات پرینت تماس بگیرید.

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیر برد چاپگر با شماره 02188929447 تماس بگیرید.

سوالات متداول :

1-برد فرمتر یا Formatter چگونه کار می کند؟

برد فرمتر در پرینتر، قطعات و بخش های مختلف دستگاه را با یکدیگر هماهنگ می کند. در پرینترهای چندکاره هم این قطعه ارتباط بین بخش های مختلف را فراهم می کند. همچنین کاری می کند تا بدون نیاز به کامپیوتر یا وسیله کمکی دیگری، دستورات ارائه شده به پرینتر اجرا شوند

2-چگونه بفهمم که برد فرمتر چاپگر  آسیب دیده است؟

یکی از نشانه های نیاز به تعمیر برد فرمتر چاپگر اچ پی عدم شناسایی دستگاه توسط کامپیوتر است. همچنین اگر پورت شبکه به درستی کار نکند، ممکن است برد فرمت کننده آسیب ببیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *